پرسش های متداول

1مهد ایمان 4 ستاره است.منظور چیست؟
رتبه بندی برترین مهد کودک ها بر اساس امکانات و تجهیزات و خصوصیات که شامل بهداشت ، آموزش و سایر خدمات به صورت استاندارد و تعریف شده انجام می گردد و برترین رتبه ها ، بیشترین ستاره را کسب می کنند
2 ثبت نام کلاس پیش دبستان شما از کی شروع میشه ؟
ثبت نام کلاس پیش دبستان از اواسط خرداد ماه شروع می شود
3فرزند 5 ساله ی من شب ادراری داره باید چه کنم؟
مصرف غذاها و نوشیدنی‌های حاوی کافئین، میان وعده‌های پر نمک و نوشیدنی‌های حاوی قند زیاد را خصوصاً در هنگام غروب کاهش دهید. هر دو یا سه ساعت یکبار در روز و قبل از رفتن به رختخواب از کودک بخواهید که به سرویس بهداشتی برود. در صورت نیاز، یکبار در طول شب کودک را از خواب بیدار کنید که به دستشویی برود. اگر بیش‌تر از یکبار کودک را از خواب بیدار کنید، ممکن است الگوی خواب کودک مختل شود و به این ترتیب صبح روز بعد به سختی برای رفتن به مدرسه از خواب بیدار شود. اگر کودک شب را بیرون از خانه سپری می‌کند، لباس زیر اضافه در وسایلش قرار دهید. از کودک بخواهید که از میزبان برای رفتن به سرویس بهداشتی و یا تعویض لباس‌هایش کمک بخواهد.
4سلام. کودک من کم غذاست.ممکنه راهنمایی کنین؟
این نگرانی کاملاً بی مورد است، کودک نمی‌گذارند که از گرسنگی بمیرند... اما برای اینکه شما خاطر جمع شوید، چند پیشنهاد داریم که می‌توانید در صورت لزوم آنها را جایگزین غذای کودک تان بکنید: * سوپ، مواد خام یا پوره ها به جای سبزیجات پخته * کمپوت یا آب میوه ها به جای خود میوه * ماست، پنیر یا دیگر لبنیات به جای شیر * تخم مرغ، لبنیات یا حبوبات به جای گوشت.
5پسرم برای رفتن به مهد خیلی استرس و نگرانی و نارضایتی داره اصلا درسته مهد ببرم؟
اول لازم است مطمئن شوید در مهد کودک مسئله خاصی که زمینه رنجش فرزندتان را به وجود آورده باشد اتفاق نیفتاده است. دوم اینکه در خانه انگیزه های بیشتری نسبت به مهد کودک وجود نداشته باشد. سوم اینکه عملکرد شما باید بسیار متخصصانه انجام شود که زمینه دلخوری و ترس را در فرزندتان برای ورود به دبستان به وجود نیاورد. چهارم این است که مسئولیت این کار را می توانید به عهده پدر بگذارید تا نوع نگاه منفی از شما برداشته شود. پنجمین مورد این است که احتمال دارد یک سری از عملکردهای شما مربوط به گذشته خودتان باشد و ربطی به فرزندتان نداشته باشد. در آخر لازم است گفته شود که اگر والدین شرایط این را دارند که فرزندشان را در محیط خانه نگهداری کنند و نیازی نیست که به مهد کودک بفرستند به طور کلی مشکل اساسی را برای فرزندشان به وجود نمی آورد. زیرا گاهی پیش می آید که به اجبار فرستادن بچه ها به مهد کودک باعث می شود تا تاثیرات جبران ناپذیری را در آینده برایشان رقم بزند و برای ورود به مدرسه با مشکلات فراوانی مواجه شوند که این مورد هم برای خودشان و هم برای پدر و مادر کار را خیلی سخت می کند و گاهی باعث افت تحصیلی در کودکان می شود ولی اگر به دلیل شاغل بودن پدر و مادر مجبور به این کار هستید می توانید روش هایی را به کار گیرید تا کودکان را برای مهد رفتن علاقه مند کنید که این مورد باید علمی و تخصصی و دور از هرگونه تهدید و ترس باشد. در این زمینه می توانید از روانشناس کودک کمک بگیرید و راهنمایی های لازم را بدست آورید.
6آیا روزهای اول می توانم در مهد کودک بمانم؟
بله،ما در مهد کودک این امکان را فراهم کردیم که والدین عزیز بتوانند برای کاهش استرس ،ترس و نگرانی و همچنین آسودگی خیال کودک خود در روزهایی ابتدایی ورود او در مهدکودک حضور داشته باشند. تا کودک به طور ناگهانی احساس خلا نزدیکان خود را نداشته باشد و با کمک مربیان کارآزموده به آهستگی از وابستگی اولیا خود جذب محیط مهد کودک شود
7آیا رفتن به مهدکودک ضرورت دارد؟
با توجه به این که مهد کودک‌ علاوه بر نگهداری کودکان برای مدت زمانی مشخص، به آموزش کودکان نیز می‌پردازد و مفاهیم اولیه را به کودکان می‌آموزد توصیه می‌شود که کودکان بالای سه سال به مهد کودک بروند. حضور در فضای مهد به کودکان کمک می‌کند تا برقراری روابط اجتماعی را بیاموزند و ارتباط با مربیان و مسئولان مهد این فرصت را ایجاد می‌کند تا کودکان، برقراری رابطه با بزرگ‌سالانی غیر از اعضای خانواده را نیز تمرین کنند. به علاوه نظم و انضباط حاکم بر مهد، کودک را برای حضور در مدرسه آماده می‌کند و از این نظر کودکان مادران شاغل و خانه‌دار می‌توانند از حضور در مهدکودک بهره‌مند شوند.
8کودکم به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در مهد کودک باشد؟
والدین می توانند بسته به میل و هیجان کودک و میزان اهمیت آموزش این موضوع را تعیین کنند. کودکانی که با وقفه میان کلاس ها برای دوباره به مهد کودک آمدن مشکل دارند توصیه می شود کودکان را به صورت تمام وقت در مهد کودک بگذارند.
9پیش دبستانی در مهد بهتر است یا دبستان؟
کـودک در مدرسـه بـا توجه به فاصلـه سـنی بیشـتری که بـا دانش آمـوزان کلاس های بالاتـر دارد، بیشـتر مـورد تحقیـر و اذیت قرار می گیـرد و نمی تواند ارشـد بودن را تجربـه کنـد. همچنیـن مسـابقات، جشـنواره ها و المپیادهـا در مدرسـه موجـب غفلـت از دانش آموزان پیش دبسـتانی می شـود. در مدرسـه افـکار بزرگانـه غالـب اسـت، در صورتی که کـودک در مهد فرصت بیشـتری برای کودکی کردن دارد. در مهد بیشـتر از فرآیند آمـوزش، روی بـازی و تفریـح تأکید می شـود و خلاقیـت در کودک پـرورش میابد. البتـه از جنبه هـای مثبـت پیش دبسـتانی در مدرسـه می تـوان بـه آمـاده شـدن بهتر برای ورود به دبسـتان و شـناخت اعـداد، رنگها، اشـکال هندسـی و مسـائل کلامی اشـاره کرد.
10آیا در این مرکز مشاور روانشناس جهت راهنمایی اولیا و کودکان وجود دارد؟
بله.مهد کودک ایمان جهت حفظ خاطر اولیا و فرزندان آنها جلسه ی مشاوره به درخواست اولیا با بهترین روانشناس کودک برگزار می کند.
11اگر پیشنهادی در خصوص برگزاری کارگاه ها ،فعالیت ها و... داشته باشیم ، مهد کودک آنها را در نظر می گیرد؟
بله.با کمال میل.تمام خواسته ها و نظرات اولیا عزیز بررسی می گردد و اگر در جهت شرایط مهد کودک و بهبود عملکرد آن باشد آن نظریه پیاده می گردد.
12آیا میان اولیا و مربیان ارتباطی وجود دارد؟
بله. به دلیل وجود نگرانی ها میان اولیا در مورد فرزندانشان و حساسیت های موجود ،این مرکز امکان ارتباط میان اولیا و مربیان را فراهم کرده تا اولیا در مواقع نیاز با مربیان در ارتباط باشند.
13 وقتی کودک من از مهد می آید خیلی گرسنه است وانگار چیزی نخورده.علت چیست؟
کودکان داخل مهد وعده صبحانه و ناهار را طبق برنامه هفتگی میل می کنند لذا خواهشمندیم با توجه به مدت زمانی که در مهد حضور دارد تغذیه بیشتری برای کودک خود بگذارید
14امکان بازدید از مهد کودک به همراه همسر و در کل با همراهان ممکن است ؟
بله ، این امکان وجود دارد فقط از قبل با مهد کودک هماهنگی صورت گیرد
15شهریه کلاس های فوق برنامه از شهریه مهد جداست؟
خیر. شهریه ی مهد کودک با کلاس های فوق برنامه می باشد
16با سلام شما کودکان را ازچه سنی قبول می کنید؟
مهد ایمان کودکان بالای هشت ماه راقبول می کند
17اگر بخواهیم فرزند خود را از پوشک یگیریم مهد کودک در این راه به ما کمک میکند ؟
بله. فقط در بدو ورود کودک ،این کار انجام نمی شود.چون هم از مادر دور می شود و هم می خواهد از پوشک گرفته شود.باید دو ماهی بگذرد